O nas

at-shcool-iii-1541290Witamy na stronie internetowej naszego przedszkola!

Motto naszego przedszkola brzmi: „9” na medal!!!. Realizujemy je poprzez prowadzenie przedszkola otwartego na potrzeby dzieci i rodziców, umożliwiającego wychowankom osiągnięcie pełnego rozwoju, zgodnie z posiadanymi możliwościami i zasobami, a w konsekwencji przemianę z dojrzałego absolwenta przedszkola w gotowego do podjęcia nauki w szkole ucznia. W tym celu zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,podlegającą nieustannemu procesowi kształcenia i doskonalenia swoich umiejętności zawodowych. Praca wychowawcza i dydaktyczna z dziećmi nastawiona jest na zapewnienie im harmonijnego i optymalnego rozwoju poprzez oferowanie im różnych form aktywności: od zajęć dydaktycznych poprzez zabawy,wycieczki,uroczystości i imprezy organizowane wspólnie z rodzicami do udziału w środowiskowych i ogólnopolskich programach, akcjach i konkursach. Jesteśmy otwarci na pojawiające się nowe zapotrzebowania środowiska, na bieżąco modernizujemy bazę i doskonalimy nasze usługi.

Przyjdź do nas, skorzystaj z naszej oferty a przekonasz się sam.

children crayon on a wahite paperPrzedszkole Miejskie nr 9 powstało w 1964 r. Ma swoją siedzibę w dzielnicy Bytomia – Szombierkach. Usytuowane jest pośrodku osiedla mieszkaniowego, z dala od ruchliwych traktów komunikacyjnych, w wolnostojącym,jednopiętrowym budynku, otoczonym dużym ogrodem. W ogrodzie znajdują się piaskownice, sprzęty do zabaw dla dzieci, ławeczki oraz piękne aboretum, które powstało dzięki współpracy z Ligą Ochrony Przyrody.
Dzieci uczęszczające do przedszkola zgrupowane są w 4 oddziałach. Każdy oddział liczy do 25 dzieci, dysponuje oddzielną, dużą salą zajęć z dostępem do toalety. Ponadto na piętrze znajduje się duży hol będący miejscem spotkań dzieci podczas różnych uroczystości, zabaw ruchowych, występów teatrzyków itp. Placówka dysponuje również własnym zapleczem kuchennym przygotowującym dla dzieci zdrowe, urozmaicone posiłki. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 17:00. Jest placówką ogólnodostępną.

W przedszkolu na życzenie i za zgodą rodziców organizowane są zajęcia religii dla dzieci 5 i 6 letnich. Ponadto dzieci objęte są opieką logopedyczną – zajęcia dzieci, mających problemy z prawidłowym wysławianiem się, odbywają się dwa razy w tygodniu i są prowadzone przez zatrudnionego logopedę.
W placówce prowadzone są także bezpłatne zajęcia dodatkowe. Rodzaj tych zajęć uzależniony jest od potrzeb rodziców i możliwości finansowych placówki. Zajęcia prowadzone są przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, w czasie pobytu dzieci w przedszkolu.
Rodzaje zajęć dodatkowych w roku szkolnym 2014/2015:
– 3 – latki – zajęcia z rytmiki
– 4 – latki – zajęcia z rytmiki
– 5 – latki – zajęcia z języka angielskiego i judo
– 6 – latki – zajęcia z języka angielskiego i judo

Reklamy